Propozycje mieszkań w Warszawie

Cena:

Mieszkania w Polsce - rynek pierwotny

Nieruchomości w naszym kraju - rynek pierwotny

Mamy 2013 rok, więc taki rok, który jest ciężki dla gospodarki naszego kraju. Bardzo dużo słyszy się o chociażby wzrastającym bezrobociu czy zwolnieniach. A więc generalnie nastroje Polaków nie są bardzo dobre. Jeszcze oprócz tego nawet jeżeli mamy już pracę, to nie jest ona dobrze płatna - chociaż to akurat generalizowanie. Cóż, można powiedzieć, że ciężko się dziwić, iż bardzo wielu Polaków zwleka z zakupem mieszkania. Szczególnie, że w wielu przypadkach to coś mało realnego - przecież to żadna tajemnica, że polskie banki nie dają chętnie kredytów.

Zatem tak naprawdę rynek pierwotny w Polsce jest w dołku, lecz ciężko mówić w tym momencie o dużym kryzysie. Po prostu Polska nie jest takim krajem, w którym w czasie prosperity bardzo wielu bogatych Duńczyków czy Francuzów kupowało mieszkania. A to miało miejsce w na przykład Hiszpanii. Sytuacja polskich deweloperów zależy także w bardzo dużej mierze od różnego rodzaju decyzji natury politycznej. Weźmy chociażby pod uwagę program Rodzina na swoim. Teraz jest on na jakiś czas zawieszony, więc nie dziwi, że sytuacja jest gorsza.

A więc już podsumowując - ciężko, aby mieszkania były aktualnie warte tyle ile powinny, lecz nie można myśleć, iż takowy stan rzeczy będzie utrzymywał się przez długi czas. Przecież ciągle Polska jest tym krajem, gdzie jest wielu ludzi, którzy chcieliby wreszcie dorobić się własnego mieszkania. A więc w dalszym ciągu jest bardzo wielu chętnych. Po prostu ludzie nie są w stanie sobie pozwolić na nie bądź czekają na poprawę sytuacji. Co zatem można polecić takim osobom, które chcą kupić mieszkanie z rynku wtórnego, lecz nie mają jeszcze całkowitej pewności?

Cóż, prawda jest taka, że ciągle bez dwóch zdań warto kupować mieszkania w Polsce. Przynajmniej takie, które są umiejscowione w takich najbardziej zaludnionych miastach. Wcale nie jest powiedziane, że w takim kraju, który niedługo wyjdzie z dołka, mieszkania będą taniały. Szczególnie, iż jak wcześniej zostało napisane, w dalszym ciągu jest u nas niedobór mieszkań. To nie jest tak, że popyt na mieszkania będzie spadał. Oczywiście można nie zgodzić się z tą oceną, lecz wszystkie znaki na niebie pokazują, że mieszkania nie będą gwałtownie spadać na wartości. To wbrew pozorom dobrze, ponieważ gdy mieszkania tanieją, to znaczy, iż gospodarka cienko przędzie.